top of page

Alternativní zprávy

 

Důležitou činností Sdružení zastánců dětských práv ČR je ve spolupráci s členy Aliance nestátních organizací podávat alternativní zprávy o plnění Úmluvy o právech dítěte v České republice Výboru OSN pro práva dítěte v Ženevě. DCI CZ kompletuje podněty ze všech sdružení, výstupy z každoročních seminářů a také překládá celý text do angličtiny. 

V případě zájmu o spolupráci, zaslání příspěvků a podnětů pro další alternativní zprávy nás neváhejte oslovit!

 

Zde naleznete kompletní znění poslední alternativní zprávy, které sestavila DCI CZ za pomoci mnoha nestátních organizací. Je možné si stáhnout i anglické znění, na překlad nám přispěla Nadace naše dítě (3. a 4. Alternativní zpráva) a Český helsinský výbor, kterým tímto velice děkujeme!

              Alternativní zpráva o plnění Úmluvy o právech dítěte v České republice v letech 2011 až 2018

 

               3. a 4. Alternativní zpráva o plnění Úmluvy o právech dítěte v České republice

 

 

               Abstrakt 3. a 4. alternativní zprávy o plnění Úmluvy o právech dítěte v České republice

 

 

ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ VÝBORU OSN PRO PRÁVA DÍTĚTE DNE 31.5.2011

Náš předseda se zúčastnil i jednání Výboru OSN pro práva dítěte o stavu plnění Úmluvy o právech dítěte v ČR dne 31.5.2011 v Ženevě a vy si můžete přečíst jeho postřehy z průběhu jednání a reakce vlády ČR na dotazy Výboru ke 3. a 4. periodické zprávě zde.

 

Také nezisková organizace NGO Group for the CRC vypracovala svůj zápis z tohoto zasedání, který si můžete v anglickém jazyce přečíst zde.

 

Další dodatečné informace naleznete v sekci Dokumenty - Monitorování Úmluvy.

 

 

bottom of page